Atnaujinta: 2014-04-20

Naujienos
Straipsniai
Straipsnių paieška
Redakcinė kolegija
Rėmėjai
Lietuvos istorijos laikraštis "Voruta"

 

Lietuvių
Lenkų
Rusų
Anglų
Vokiečių
Išvyka į Tauragę

   Kaliningrado srities Nemano rajono Uljanovo (Kraupiško) vidurinė mokykla bendradarbiauja su Tauragės moksleivių kūrybos centru. 2004 metais buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, ne kartą mokykloje buvo eksponuojami įvairia technika atlikti tauragiškių piešiniai, keramikos dirbiniai.

   Uljanovo vidurinėje mokykloje dirba 26 mokytojai, mokosi 230 mokinių iš Gusevo (Gembinės), Černiachovsko (Įsruties), Krasnoznamensko (Lazdynų) ir Nemano (Ragainės) rajonų. Reta kaimo mokykla gali pasigirti turinti cirko studiją. Uljanovo (Kraupiško) vidurinėje mokykloje tokia studija veikia jau penkeri metai. „Lučiki“ („Spindulėliai“) studijai vadovauja talentinga pedagogė Svetlana Goloncova, išrinkta Kaliningrado srities Metų moterimi, Papildomo ugdymo konkurso „Širdį atiduodu vaikams“ nugalėtoja. Cirko trupę lanko 2–7 klasių mokiniai, kurie pasirodo ne tik mokykloje, bet ir visoje srityje. Kaip sakė mokyklos direktorius J. Uzercov, cirko studijos lankymas ugdo meninius bei sportinius moksleivių gebėjimus.

   Į Tauragę studijos nariai atvyko pirmą kartą. Moksleivių kūrybos centro salė buvo pilnutėlė, jaunieji žiūrovai atėjo su tėveliais, susitiko su atvykusiais Tauragėje gyvenantys giminaičiai. Jaunieji cirko artistai atliko įvairius pratimus: salto, „piramides“, žongliravo, važiavo vienaračiais ir dviračiais.

   Pirmą kartą susitiko Uljanovo (Kraupiško) vidurinės mokyklos direktorius Jurijus Uzercovas ir Tauragės Mokslievių kūrybos centro direktorė Jolanta Kazlauskienė, 2011 m. išrinkta Tauragės Metų moterimi. Susitikime dalyvavo ir kiti MKC darbuotojai. Ši užmokyklinė įstaiga įkurta 1990 m., joje veikia 22 būreliai ir studijos, yra 60 grupių, kurias lanko 831 moksleivis.

   Susitikimo metu pasidalinta darbo patirtimi, nutarta papildyti akstesnę bendradarbiavimo sutartį ir susitikti rudenį Uljanove. MKC darbuotojai ir moksleiviai jau ruošiasi šiam susitikimui, mokosi dainų rusų kalba.

   Kaliningrado srities moksleiviai lankėsi Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje, apžiūrėjo parodą apie filosofą, rašytoją, visuomenės veikėją Vydūną, meno ir foto parodas, pabuvojo Informaciniame Europos centre, Informacijos, Abonemento skyriuose. Pabuvojo ir Tauragės kraštotyros muziejuje „Santaka“, apžiūrėjo jo eksponatus.

   Uljanovo vidurinėje mokykloje jau 14 metų veikia lietuvių kalbos ir etnokultūros fakultatyvas, kurį lanko 29 lietuviškos kilmės vaikų. Fakultatyvo moksleiviai lanko ir cirko studiją. Tokios išvykos ir susitikimai skatina dar geriau mokytis lietuvių kalbos.

   Svečiai dėkojo Tauragės B. Baltrušaitytės Viešosios bibliotekos darbuotojams, Tauragės „Santakos“ muziejaus direktoriaus pavaduotojui Viktorui Kovšovui. Labai jaudinantis ir šiltas susitikimas buvo su Tauragės Moksleivių kūrybos centro darbuotojais ir moksleiviais. Už šiltą priėmimą, patirtus įspūdžius, už galimybę pasirodyti scenoje nuoširdžiai dėkojame kūrybingai MKC direktorei Jolantai Kazlauskienei ir visam darbščiam centro kolektyvui. Džiaugiamės, kad ryšiai darosi stipresni.

   Autorės nuotr.
 
 

Uljanovo vid. m-klos cirko studijos „Lučiki“ pasirodymas

 

Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje

 

Tauragės „Santakos“ muziejuje

 

Pilnutėlė Tauragės MKC žiūrovų salė

 

Uljanovo (Kraupiško) vidurinės mokyklos mokytoja Emilija Algaudė Bukontienė, Tauragė, 2012 m. balandžio 30 d.
kontaktiniai lęšiai
VESTUVIU FOTOGRAFAS
Įdomios naujienos
Paskola
prekių pervežimas iš uk
Renginiai Vilniuje
Studijos Užsienyje
Torrent
Visos dienos akcijos
Mobiliųjų telefonų reitingai
reklama
drobes
foto dovanos
Naujos įmonės
Moteriska avalyne
kreditas
dantu implantai kaune
Paskolos bedarbiams
Paskolos be užstato
Snieglentes
polikarbonatas
fotografas