Atnaujinta: 2014-04-16

Naujienos
Straipsniai
Straipsnių paieška
Redakcinė kolegija
Rėmėjai
Lietuvos istorijos laikraštis "Voruta"

 

Lietuvių
Lenkų
Rusų
Anglų
Vokiečių
12-oji lietuvių kalbos olimpiada

   Kasmet paskutinįjį balandžio šeštadienį Černiachovsko (Įsruties) industrinėje – pedagoginėje kolegijoje skamba lietuvių kalba. Šiemet joje dalyvavo 53 lietuvių kalbos ir etnokultūros besimokantys moksleiviai.

   Olimpiados tikslai, kaip ir ankstesniųjų, tie patys: žadinti norą kalbėti ir bendrauti lietuvių kalba, ugdyti teigiamą požiūrį į jos mokymąsi, siekti, kad mokiniai susidarytų lietuvių kalbos žinių ir įgūdžių sistemą, kad bendraudami lietuviškai patirtų teigiamų emocijų. Olimpiadoje patikrinamos lietuvių kalbos mokėjimo – kalbėjimo, skaitymo ir gramatikos įgūdžiai.

   Susirinkusius pasveikino ir sėkmės linkėjo Černiachovsko (Įsruties) industrinės – pedagoginės kolegijos direktorė Jelena Komarnickaja, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos specialistė Aušra Dumbliauskienė, Lietuvos Respublikos konsulė Sovetske Liuda Kleimionova, Kaliningrado konsulato kultūros atašė Romanas Senapėdis, Černiachovsko kultūros skyriaus ir jaunimo politikos vadovė Svetlana Koževnikova, Vilniaus rajono Nemenčinės vidurinės mokyklos vyresnioji mokytoja Laura Juškauskienė.

   2-4 klasių moksleiviai deklamavo pasirinktą lietuvių poeto eilėraštį, 5-11 klasių – dar turėjo atlikti užduotis raštu.

   Kol moksleiviai žiūrėjo Vilniaus „Stalo teatro“ spektaklį „Mano miestas“, lietuvių kalbos ir etnokultūros mokytojai aptarė aktualius darbo klausimus, numatomus mokytojų asociacijos renginius.

   Olimpiados prizininkai apdovanoti diplomais, visi dalyviai ir mokytojai – Padėkos raštais ir dovanėlėmis, kurias paruošė Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamentas ir konsulė Sovetske Liuda Kleimionova. Pasikeitė kai kurie lietuvių kalbos mokytojai, bet jų įdėtas triūsas nenuėjo veltui, jų paruošti moksleiviai dalyvavo olimpiadoje, parodė geras lietuvių kalbos žinias ir tapo prizininkais.

   Sunku iš vieno eilėraščio tiksliai įvertinti lietuvių kalbos žinias. Svarbiausia ne tai, kas tapo olimpiados prizininkais. Svarbu, kad srities mokyklų vadovai sudaro sąlygas mokiniams mokytis tėvų ir senelių kalbos. Pralaimėjusiųjų nebuvo, nes nugalėjo lietuviškas žodis, nuo amžių skambėjęs tame krašte.

   Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksas Bartnikas padėkojo visiems, prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo: Kaliningrado srities Švietimo ministerijai, Černiachovsko industrinės – pedagoginės kolegijos vadovybei, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijai, Lietuvos Respublikos konsulams Kaliningrade ir Sovetske Vaclovui Stankevičiui ir Liudai Kleimionovai, Mažosios Lietuvos lietuvių draugijai Čikagoje.
 
 

12-oji lietuvių kalbos olimpiada

 
 
 

Uljanovo (Kraupiško) vidurinės mokyklos mokytoja Emilija Algaudė Bukontienė, Tauragė, 2012 m. balandžio 30 d.
kontaktiniai lęšiai
VESTUVIU FOTOGRAFAS
Įdomios naujienos
Paskola
prekių pervežimas iš uk
Renginiai Vilniuje
Studijos Užsienyje
Torrent
Visos dienos akcijos
Mobiliųjų telefonų reitingai
reklama
drobes
foto dovanos
Naujos įmonės
Moteriska avalyne
kreditas
dantu implantai kaune
Paskolos bedarbiams
Paskolos be užstato
Snieglentes
polikarbonatas
fotografas