Atnaujinta: 2014-04-16

Naujienos
Straipsniai
Straipsnių paieška
Redakcinė kolegija
Rėmėjai
Lietuvos istorijos laikraštis "Voruta"

 

Lietuvių
Lenkų
Rusų
Anglų
Vokiečių
Pasaulinė Žemės diena Traksėdžiuose

   Ūkanomis ir dulkiančiu lietumi pamario kraštas pasitiko 2012 m. kovo 20-ąją – pirmąją astronominio pavasario dieną. Vis tik tai nė kiek nesugadino nuotaikos – juk pagaliau šviesa nugalėjo tamsą.

   Jau dvidešimt metų kovo 20-ąją mūsų šalis mini pasaulinę Žemės dieną, kuri visame pasaulyje sutampa su pavasario lygiadieniu.

   Senokai ši įsimintina data pradėta minėti ir Traksėdžių pagrindinėje mokykloje. Tą dieną vyksta renginiai, skirti mūsų gimtajai planetai, konstruojami ir keliami inkilai sugrįžtantiems paukščiams, leidžiami stendai, sienlaikraščiai.

   Kadangi mokykla glaudžiai bendrauja ir bendradarbiauja su Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos filialu, buvo susitarta su bibliotekininke Vida Paldauskiene, kad šiemet į Žemės dienos šventę ji pakvies mūsų rajone žinomą gamtos fotografą Darių Soščeką, kuris pabendraus su mokyklos mokiniais, mokytojais.

   D. Soščeka duoto žodžio laikėsi, ir sutartu laiku įvyko susitikimas su fotografu.

   Susitikimo pradžioje gamtos ir biologijos mokytoja papasakojo apie pavojus, kurie kyla mūsų gražiajai planetai dėl ne visada apgalvotos žmogaus veiklos. Vėliau žodis buvo suteiktas fotografui.

   Jau pokalbio pradžioje paaiškėjo, kad su mokiniais bendraus įdomus ir turintis ką pasakyti pašnekovas. Darius specialiai pastatytame ekrane ne tik demonstravo savo gražiausias fotografijas apie mūsų krašto paukščius, žvėris – jis kiekvieną nuotrauką komentavo, pasakojo, kiek reikia atkaklumo, kantrybės ir užsispyrimo, jeigu nori padaryti įspūdingą fotografiją. Renginio dalyviai dar kartą išgirdo, kokia unikali mūsų krašto gyvūnija. Vargu, ar kur nors kitur Lietuvoje surasi tiek paukščių, įrašytų į Raudonąją knygą, kiek jų gyvena Rusnės saloje, Kuršių nerijoje. Apie kai kurias fotografijas autorius pasakojo atskiras istorijas – visi nuščiuvę ir su dideliu susidomėjimu klausėsi pasakojimo apie mažo, bet labai simpatiško lapiuko fotografiją. Pasirodo, šis gražus gyvūnėlis – smalsus Dariaus „kaimynas“, gyvenantis netoliese su motina lape, dviem sesutėm ir broliuku. Vaikų šypseną kėlė ir pasakojimas apie tris suopius, iš kurių du pešasi dėl stirnos maitos, o trečias ramiai lesa. Beje, šios plėšriųjų paukščių nuotraukos fotografuotos esant minus 27 laipsniams šalčio.

   Baigdamas pokalbį, D. Soščeka sulaukė nemažai renginio dalyvių klausimų: domėtasi, kur autorius mokėsi ir ką yra baigęs, ko reikia, kad taptum geru gamtos fotografu.

   Kad užmegzti ryšiai su traksėdiškiais nenutrūktų, Darius bibliotekoje paliko savo elektroninio pašto adresą: visi norintys galės su juo ir ateityje bendrauti, konsultuotis fotografijos meno klausimais.

   Prieš išsiskirstydami renginio dalyviai klausėsi muzikos mokytojo atliekamos dainos „Paukščiai“. Tuo pačiu metu dešimtos klasės mokinys Mindaugas su mokyklos pastatų priežiūros darbininku Algimantu, nepaisydami dulkiančio lietaus, į medį mokyklos kieme įkėlė sutvarkytą ir suremontuotą inkilą.

   Autoriaus nuotr.
 
 

Pasaulinės Žemės dienos proga, fotografas D. Soščeka mielai bendravo su mokiniais

 

Ekrane demonstravo savo gražiausias fotografijas apie mūsų krašto gyvūnus

 
 

D. Soščeka sulaukė nemažai renginio dalyvių klausimų

 
 

Muzikos mokytojas atliko dainą „Paukščiai“

 

Dešimtokas Mindaugas su mokyklos pastatų priežiūros darbininku Algimantu į medį įkėlė suremontuotą inkilą

 
 

Klemensas Stulga, "http://www.siluteszinios.lt/pasauline-zemes-diena-traksedziuose/", 2012 m. kovo 21 d.
kontaktiniai lęšiai
VESTUVIU FOTOGRAFAS
Įdomios naujienos
Paskola
prekių pervežimas iš uk
Renginiai Vilniuje
Studijos Užsienyje
Torrent
Visos dienos akcijos
Mobiliųjų telefonų reitingai
reklama
drobes
foto dovanos
Naujos įmonės
Moteriska avalyne
kreditas
dantu implantai kaune
Paskolos bedarbiams
Paskolos be užstato
Snieglentes
polikarbonatas
fotografas