Atnaujinta: 2014-04-24

Naujienos
Straipsniai
Straipsnių paieška
Redakcinė kolegija
Rėmėjai
Lietuvos istorijos laikraštis "Voruta"

 

Lietuvių
Lenkų
Rusų
Anglų
Vokiečių
Šilutėje skambėjo įvairiausių žanrų muzika

   Praėjusią savaitę Šilutė buvo lyg vienas didžiulis skambantis miestas, dar kartą primenantis, kad šiemet švenčiame 500 metų Šilutės vardo paminėjimo jubiliejų ir pelnytai vadinamas Lietuvos kultūros sostine 2011.

   Ketvirtadienį, 2011 m. gruodžio 1 d., Šilutės kultūros ir pramogų centre vyko trečiasis konkursas „Pamario talentai“, penktadienį, gruodžio 2-ąją, nuo ankstaus ryto Šilutės naujojoje apaštalų bažnyčioje skambėjo tradicinė rajono vaikų ir jaunimo sakralinių giesmių šventė „Teskamba giesmės“, o Kultūros ir pramogų centre surengtas antrasis Žemaitijos krašto muzikos mokyklų kamerinių ansamblių konkursas „Muzikuokime drauge“.

   „Pamario talentai 3“

   Konkursas, kurio sumanytojai Valdas Lacko ir Vygandas Stoškus, prasidėjo Šilutės meno mokyklos klasikinio šokio kolektyvo (mokyt. J. Railienė) pasirodymu. Netrukus į sceną vienas po kito pakviesta 17 atlikėjų, panorusių varžytis dėl pagrindinio 500 Lt prizo. Trečiajame „Pamario talentų“ konkurse dalyvavo ne tik Šilutės rajono atlikėjai – atvyko iš Gargždų, Klaipėdos.

   Renginio vedėjas M. Budraitis patikino, kad kova dėl pagrindinio prizo nebus lengva, tačiau nė vienas atlikėjas neliks be dovanos. Vienas po kito scenoje talentus atskleidė 17 konkurso dalyvių – dainavo, šoko, grojo įvairiausiais instrumentais, net lūpine armonikėle.

   Atlikėjus vertinusiai komisijai: Švietimo skyriaus vyr. specialistei Giedrei Milukienei, Šilutės meno mokyklos mokytojams Žydrei Adomaitienei bei Judrei ir Gražvydui Railoms, choreografei Ritai Kurpeikytei, vokalistei Kornelijai Čepytei, aktoriui Vygandui Paldauskui, operiniu balsu kraštą garsinančiam Mindaugui Mišeikiui bei pirmininkaujančiam Ryčiui Kostiuškai, nelengva buvo išrinkti penkis talentus bei tris prizininkus.

   Į laimingą penketą pateko Martynas Šerpytis, Vesta Barasaitė, šokių kolektyvo „Atėnė“ šokėjos, „Lūgnės“ šokėjų pora Goda Stoškutė ir Augustas Višinskas bei roko grupė „Velion“ iš Gargždų. Talentams buvo įteikti pakvietimai į sporto ir sveikatingumo centrą „Oazis“.

   Tik vienas taškas skyrė trečiąją ir antrąją vietas. Trečioji vieta ir 100 Lt vertės kvietimas į piceriją „Rambynas“ atiteko Klaipėdos E. Balsio menų mokyklos moksleivei Aurelijai Piežaitei, o antrosios vietos laimėtojams kantri grupei „Karčemėlė“ – „Šilutės raštinės“ čekis. Beje, „Karčemėlei“ prizą skyrė ir muzikos instrumentų parduotuvė „Šilūnė“, tik žadėtą muzikos instrumentą – gitarą pakeitė pinigais, kurių grupei labiau prireiks vykstant į festivalį Estijoje.

   „Pamario talentai 3“ nugalėtoja tapo vos prieš kelias dienas susikūrusi grupė „Forte“. Kad muzikuojantis grupės šešetas vertas pagrindinio prizo – 500 Lt vertės čekio (organizatorių ir Šilutės savivaldybės Švietimo skyriaus indėlis), pripažino ir komisija, ir žiūrovai. Nors nugalėtojai nuo kitų prizinių vietų nutolo net per 40 taškų, tačiau žvaigždžių liga nesusirgo – pagauti emocijų dėkojo ir pareiškė vienintelį ir paskutinį savo norą – dar kartą pagroti. Šeši grupės „Forte“ atlikėjai nėra atsitiktiniai muzikantai – visi jie Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos moksleiviai.

   Skambėjo giesmės, pleveno angelai

   Pasak Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigo Remigijaus Šemeklio, giesmė yra malda Evangelijos žodžiais perteikianti gyvenimo džiaugsmą. Jau tapo tradicija per Adventą – susikaupimo ir apmąstymo metą – giedoti sakralines giesmes Šilutės naujoje apaštalų bažnyčioje. Šiemet vykusioje jubiliejinėje penktoje giesmių šventėje „Teskamba giesmės“ dalyvavo itin gausus būrys giesmininkų – net 37 kolektyvai, todėl šventės organizatoriai pirmą kartą šventę padalijo į dvi dalis: iki pietų giedojo mažieji, po pietų – vyresni. Į sakralinių giesmių šventę atvyko per 300 vaikų ir jaunuolių, netrūko ir klausytojų.

   Pirmoji šventės dalis prasidėjo bendra giesme „Dievas stato namus“, kuri sujungė visus klausytojus, giesmininkus, mokytojais, garbingus svečius. Šventę vedę Vydūno gimnazijos moksleiviai Aušra ir Andrius prie altoriaus vieną po kito kvietė mažuosius giesmininkus iš Šilutės, Švėkšnos, Traksėdžių, Pašyšių, Žemaičių Naumiesčio, Usėnų ikimokyklinių ugdymo įstaigų, pradinių, pagrindinių mokyklų. Kiekvienam giedotojui organizatorių talkininkai dovanojo po angelą. Jų pleveno visoje bažnyčioje – tuo pasirūpino Gardamo pagrindinės mokyklos moksleiviai. Pirmoji dalis baigėsi bendra giesme „Dievui visad garbė“.

   Antrosios dalies giesmininkus, klausytojus, svečius subūrė giesmė „Kiekviena diena“. Po giesmės susirinkusius sveikinęs meras Virginijus Pozingis atviravo, kad ši šventė jam esanti mieliausia: giesmininkų nevertina komisijos, jie savo giesmėmis yra natūralūs, nuoširdūs, atviri. Artėjančių švenčių laukiantiems jis palinkėjo šiltų ir jaukių švenčių, o giesmės skambėtų ne tik bažnyčioje, bet ir giedotojų širdyse.

   Antrosios dalies dalyvių lūpomis skambėjo giesmės, šlovinančios Kristų: „Eikit visi pas mane, kas sunkią gyvenimo naštą nešat“ giedojo vainutiškiai, „Šlovinkim, Dievo sūnus myli mus visus. Jei paklysi ir viltis užges, Viešpaties sargai tave namo parves“ , – XVIII amžiaus giesme atsiliepė vienas iš gausiausių giesmininkų ansamblių iš Gardamo.

   Šventės dalyvius sveikino ir naujosios apaštalų bažnyčios vadovas kunigas Antanas Blynas.

   Varžėsi Žemaitijos krašto muzikantai

   Jau antrą kartą Šilutės meno mokykla surengia Žemaitijos krašto muzikos mokyklų kamerinių ansamblių konkursą, į kurį šiemet atvyko net 24 ansambliai iš Klaipėdos, Skuodo, Mažeikių, Salantų, Pagėgių bei Šilutės muzikos mokyklų. Iš viso konkurse dalyvavo 59 jaunieji muzikos mokyklų atlikėjai.

   Visą dieną vykusį konkursą vainikavo laureatų koncertas, po kurio padėkos raštai įteikti kiekvienam dalyviui, padėkos ir diplomai bei rėmėjų dovanos – diplomantams ir laureatams. Padėkota ir jaunuosius muzikantus ruošusiems mokytojams.

   Vertinimo komisija geriausiais balais įvertino 10 laureatų ir 7 diplomantus.

   Laureatų vardą A kategorijoje pelnė Šilutės meno mokyklos Ugnės Petniūnaitės ir Saulės Skikaitės fortepijoninis duetas. Šios atlikėjos tapo nominacijų „Geriausias“, „Techniškiausias“ bei „Už geriausią lietuviško kūrinio atlikimą“ laimėtojomis. B kategorijos laureatas – Šilutės meno mokyklos Gabrielės Paužuolytės ir Lauros Birbalaitės fortepijoninis duetas, pagerbtas ir dviem nominacijomis: „Geriausias“ bei „Muzikaliausias“. Abu duetus konkursui paruošė mokytoja metodininkė Liudmila Kašėtienė.

   Laureatais pripažinti bei nominacijos „Muzikaliausias“ laimėtojais tapo Martynas Kšatuckas, Domas Saulevičius ir Kasparas Mikužis, atlikę neapoliečių liaudies dainą „Santa Lucia“. Atlikėjus konkursui paruošė mokytojos D. Pielikienė ir L. Kašėtienė. Vertinimo komisija atkreipė dėmesį į originalų kamerinį ansamblį, kurį sudarė fortepijonas, akordeonas, kontrabosas. Ansambliečiai Donatas Dulkys, Emilija Lidžiūtė ir Vilius Senūta pelnė laureatų vardus bei nominaciją „Už geriausiai atliktą lietuvišką kūrinį“. Trio konkursui paruošė mokytojos Ž. Adomaitienė, L. Kašėtienė ir A. Kazlauskytė.

   Konkurso diplomantais tapo Dominykos Mockutės ir Domo Saulevičiaus duetas, laimėjęs nominacijoje „Už charakterinį kūrinio atlikimą“, o Saulės Norvaišaitės ir Lukrecijos Paužuolytės fortepijoninis duetas, pelnęs diplomanto vardus, sužavėjo ir vicemerę Stasę Skutulienę. Atlikėjoms ji įteikė jauniausio konkurso dalyvio prizus, kuriuos parvežė net iš Briuselio. Diplomantais pripažintas Gintarės Nikiforovaitės, Igno Čiumakovo ir Ritos Ambrulaitytės trio, konkursui juos paruošė mokytojos A. Kazlauskytė, R. Rožienė ir I. Bogužienė.
 
 

Įvairiausių žanrų muzika skambėjo Šilutėje

 

Laima Putriuvienė, "http://www.litera.lt/daugiau/2624", 2011 m. gruodžio 7 d.
kontaktiniai lęšiai
VESTUVIU FOTOGRAFAS
Įdomios naujienos
Paskola
prekių pervežimas iš uk
Renginiai Vilniuje
Studijos Užsienyje
Torrent
Visos dienos akcijos
Mobiliųjų telefonų reitingai
reklama
drobes
foto dovanos
Naujos įmonės
Moteriska avalyne
kreditas
dantu implantai kaune
Paskolos bedarbiams
Paskolos be užstato
Snieglentes
polikarbonatas
fotografas