Atnaujinta: 2014-04-20

Naujienos
Straipsniai
Straipsnių paieška
Redakcinė kolegija
Rėmėjai
Lietuvos istorijos laikraštis "Voruta"

 

Lietuvių
Lenkų
Rusų
Anglų
Vokiečių
Iš Prezidentės D. Grybauskaitės rankų apdovanojimus gavusius pagerbė ir Šilutės meras

   Valstybės, Mindaugo karūnavimo dienos (2010 07 06) renginių metu LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė pagerbė labiausiai Lietuvai nusipelniusius žmones.

   Tarp jų buvo ir iš Prezidentės rankų medalius gavo net penki Šilutės rajono gyventojai, kuriems šiandien savo pagarbą pareiškė ir Šilutės savivaldybės meras Virgilijus Pozingis.

   Birželio 23-os dienos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu Nr. 406 ordinu už nuopelnus Lietuvai Riterio kryžiumi buvo apdovanota Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Dalia Vladislava Užpelkienė, kuri apibūdinama kaip aktyvi Mažosios Lietuvos knygos ir rašto paveldo puoselėtoja, bibliotekos knygos muziejaus įkūrėja.

   Birželio 18-os dienos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu Nr. 395 Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi buvo apdovanoti net keturi Šilutės rajono gyventojai, kurie 2009 metų gruodžio 31-os naktį Šilutės pensionato patalpose kilus gaisrui iš liepsnų gelbėjo besiblaškančius žmones, kurie nebesiorientavo aplinkoje. Ir jei ne šių žmonių pasiaukojantis poelgis gaisro pasekmės galėjo būti kur kas skaudesnės.

   Tai Šilutės pensionato socialinio darbuotojo padėjėja Natalija Plotnikova, kuri iš liepsnų išgelbėjo penkis žmones, Šilutės pensionato socialinio darbuotojo padėjėja Aldona Žeimienė, kuri iš degančių patalpų išgelbėjo dvylika žmonių, TV3 žinių reporteris Rolandas Žalgevičius, kuris, atvykęs filmuoti įvykį, atidėjo savo darbą ir iš degančio pastato išgelbėjo penkis žmones, Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentas Ramūnas Žalgevičius, kuris į gaisravietę atvyko kartu su tėvu Rolandu, kuriam retkarčiais padeda reporterio darbe, taip pat nebuvo abejingas nelaimės ištiktiems ir iš degančio pastato išgelbėjo penkis žmones.

   Šilutės pensionato patalpose kilusiame gaisre tuomet žuvo du globotiniai, vieno iš jų kūną ugniagesiai rado išdegusiame koridoriuje, kitas apdegęs puse kūno ploto mirė Kauno universitetinių klinikų nudegimų skyriuje. Šiame gaisre iš viso nukentėjo 17 žmonių, jiems buvo diagnozuoti kvėpavimo takų nudegimai, apsinuodijimai smalkėmis. Tarp nukentėjusiųjų buvo ir Šilutės pensionato socialinio darbuotojo padėjėja N. Plotnikova, kuri gelbėdama žmones nuo karštų garų apdegė viršutinius kvėpavimo takus bei apsinuodijo smalkėmis. Medikai ilgai kovojo dėl jos pačios gyvybės, moteris ir šiandien kvėpuoti gali tik per kaklo srityje įstatytą vamzdelį.

   Gintaro Radzevičiaus nuotr.
 
 

Iš kairės: Rolandas Žalgevičius, D. Užpelkienė, N. Plotnikova, A. Žeimienė ir meras V. Pozingis

 

Iš kairės: D. Užpelkienė, A. Žeimienė, N. Plotnikova, R. Žalgevičius ir meras V. Pozingis

 

"http://www.siluteszinios.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=7833&Itemid=125", 2010 m. liepos 8 d.
kontaktiniai lęšiai
VESTUVIU FOTOGRAFAS
Įdomios naujienos
Paskola
prekių pervežimas iš uk
Renginiai Vilniuje
Studijos Užsienyje
Torrent
Visos dienos akcijos
Mobiliųjų telefonų reitingai
reklama
drobes
foto dovanos
Naujos įmonės
Moteriska avalyne
kreditas
dantu implantai kaune
Paskolos bedarbiams
Paskolos be užstato
Snieglentes
polikarbonatas
fotografas