Atnaujinta: 2014-04-16

Naujienos
Straipsniai
Straipsnių paieška
Redakcinė kolegija
Rėmėjai
Lietuvos istorijos laikraštis "Voruta"

 

Lietuvių
Lenkų
Rusų
Anglų
Vokiečių
Seniūnijos sukrovė gerų darbų piliakalnį

   Jau šeštą kartą „Šilutės naujienų“ iniciatyva, prisidedant rajono Savivaldybei, peržengus metų slenkstį pagerbiami kūrybingiausi, išradingiausi rajono žmonės - kultūros puoselėtojai.

   Laikraščio redakcija džiaugiasi, kad net šalį apėmęs sunkmetis nesustabdė originalių idėjų autorių, nepakišo kojos jų planams. Todėl ir šiemet vėl atverta dvasios turtų skrynia, o tuos turtus krovusių žmonių pagerbimas Kultūros ir pramogų centre surengtas penktadienį.

   Pagerbimo metu buvo ir keletas naujų jau tradicinio renginio akcentų, tad šį kartą - tik apie juos. O plačiau apie įspūdingiausius kultūros renginius visus metus organizavusius žmones skaitykite kitame laikraščio numeryje.

   Seniūnai atgabeno metraščius

   Kiek daugiau nei prieš metus, 2008-ųjų pabaigoje, savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas iškėlė naują iniciatyvą: visiems seniūnams jis įteikė didžiules knygas, Lietuvos tūkstantmečio metraščiais pavadintas. Seniūnijų vadovai turėjo į tuos metraščius rašyti visus garbiam gimtinės jubiliejui skirtus gerus darbus, džiugiausius įvykius ir įspūdžius, garbiausių žmonių paminėjimus. Ir gulė į tas knygas aprašymai apie atidengtus paminklus ir obeliskus, pasodintus parkus ir ąžuolus, surengtas šventes, pagerbtus jubiliatus ir kt.

   Penktadienį (2010-01-15) seniūnai metraščius atgabeno Šilutėn ir vieną po kito teikė Šilutės muziejaus direktorei Rozai Šikšnienei. O ji guldė tas knygas į krūvą ir sukrovė tikrą gerų darbų piliakalnį. Juo nuo šiol galės pasidžiaugti visi muziejaus lankytojai.

   R. Eglinsko iniciatyvą vykdžiusiems seniūnams šis darbas matyt taip patiko, kad visi jie neliko skolingi idėjos autoriui - R. Eglinskui atidavė visas tądien gautas gėles, o Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė dar ir bučinį į skruostą pridėjo.

   Suglumintas R.Eglinskas gėles priėmė, bet čia pat paskubėjo patikinti, kad visi geri darbai yra visų - visos bendruomenės.

   532 tūkstantmečio kūdikiai

   Savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Lilija Valaitienė vykdė kitą gražią tam pačiam Lietuvos 1000-mečio jubiliejui skirtą misiją ir taip pat už ją atsiskaitė. Kiekvieno pernai rajone gimusio kūdikio tėvams ji įteikė specialius Lietuvos tūkstantmečio kūdikio pažymėjimus. Tokių pažymėjimų iš viso įteikta 532, o šį skaičių ištarusios vedėjos žodžiai palydėti plojimais. Beje, berniukų ir mergaičių sulaukėme beveik vienodai, beveik nesiskiria ir kaime bei mieste gimusių naujagimių skaičiai. 92 pažymėjimai įteikti šiuo metu užsienyje gyvenantiems šilutiškiams, tad viliamasi, kad jie anksčiau ar vėliau sugrįš gimtinėn. „Tegu auga sveiki ir tegu jų būna kuo daugiau“ - tokie vedėjos žodžiai taip pat sulaukė plojimų.

   Savivaldybės atstovai po renginio nuvyko pas jauną šilutiškių Linos ir Povilo Gumuliauskų šeimą, pernai susilaukusią pirmojo Šilutės rajone Tūkstantmečio kūdikio - dukrelės Gabrielės. Tūkstantmečio įvykių fiksavimo maratonas baigtas šiuo gražiu akcentu: Savivaldybės vadovai palinkėjo pirmojo gimtadienio sulaukusiai Gabrielei augti sveikai ir laimingai, mylėti Šilutę.

   „Kaip mokame dirbti, taip ir padainuokim“, - pakvietė visus susirinkusiuosius Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė. Ir nuaidėjo skliautais grupės „Karčema“ solisto Valdo Lacko vedama „Mūsų dienos kaip šventė...“, ir draugiškai linguodami ją traukė visi iki vieno šventės dalyviai. Nes tą dieną tikra šventė buvo visų širdyse, o, vėlgi anot V. Griškevičienės, tie, kas moka džiaugtis yra labai turtingi.

   Turime saugoti krašto paveldą

   Iš karto po renginio jo dalyviai pasuko į kitapus gatvę - prie Savivaldybės esančio paminklo 1923 metų sausio sukilimo dalyviams atminti. Šilutės muziejus čia surengė Klaipėdos krašto prijungimo prie Didžiosios Lietuvos minėjimą.

   „Kol šviečia žemėj saulė, lietuvis nevergaus...“, - dainavo choras „Pamario aidas“, žuvusieji pagerbti tylos minute. Muziejininkas Darius Barasa priminė, kad be 1923-ųjų metų įvykių Lietuva šiandien neturėtų Klaipėdos krašto, bet tai, kad jį turime, yra ir didelė atsakomybė. Privalome nepamiršti, kad šis kraštas turi savitą kalbą, kultūrą, papročius, o dauguma šiandienos gyventojų - tik atvykėliai. Todėl turėtume labai saugoti Mažosios Lietuvos paveldą, o sausio 15-oji kartu yra ir priminimas, jog dar ne viską padarėme, kad tai išsaugotume

   
 
 

Kartu su visais seniūnais Lietuvos tūkstantmečio metraštį Šilutės muziejaus direktorei R. Šikšnienei perdavė ir Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus

 

Prie Savivaldybės paminėta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos sukaktis, pagerbti 1923-ųjų metų sukilimo dalyviai

 

Nuo šiol muziejus saugos visų seniūnijų Tūkstantmečio gerų darbų metraščius

 

Pirmasis rajono Tūkstantmečio kūdikis Gabrielė džiaugiasi Savivaldybės dovana

 

Vilija Budrikienė, "http://www.silutesnaujienos.lt/?straipsnis=7787", 2010 m. sausio 21 d.
kontaktiniai lęšiai
VESTUVIU FOTOGRAFAS
Įdomios naujienos
Paskola
prekių pervežimas iš uk
Renginiai Vilniuje
Studijos Užsienyje
Torrent
Visos dienos akcijos
Mobiliųjų telefonų reitingai
reklama
drobes
foto dovanos
Naujos įmonės
Moteriska avalyne
kreditas
dantu implantai kaune
Paskolos bedarbiams
Paskolos be užstato
Snieglentes
polikarbonatas
fotografas