Atnaujinta: 2014-04-18

Naujienos
Straipsniai
Straipsnių paieška
Redakcinė kolegija
Rėmėjai
Lietuvos istorijos laikraštis "Voruta"

 

Lietuvių
Lenkų
Rusų
Anglų
Vokiečių
Lietuvos laisvė, beginklių Lietuvos sūnų ir dukros krauju apšlakstyta

   Sausio 13-ąją Šilutėje ir kitose rajono vietovėse, kaip ir visoje Lietuvoje, paminėta Laisvės gynėjų diena. 1991 m. sausio 13-ąją galvas už Laisvę paguldė keturiolika kovotojų.

   Jų vardai amžinai išliks Lietuvos istorijos puslapiuose ir gyvųjų atmintyje.

   Pirmieji Laisvės gynėjų dieną paminėjo Šilutės rajono mokiniai, jau aštuntą ryto mokyklos languose įžiebę žvakeles.

   Sausio 13-ąją, po 19 metų

   Sausio 13-osios įvykiai paminėti Žemaičių Naumiestyje. Prie paminklo savanoriams, žuvusiems dėl Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės, nuskambėjo Lietuvos himnas. Į Laisvės gynėjų dienos minėjimą gausiai susirinko jaunosios kartos atstovai, apie Sausio įvykius pasakojo Aukščiausios Tarybos gynėjas Antanas Petrokas, kalbėjo Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas, prie paminklo padėta gėlių, uždegta žvakučių, skambėjo eilės.

   Vidurdienį Šilutėje, Šv. Kryžiaus bažnyčioje, aukotos mišios už Laisvės gynėjus, o pasibaigus darbo dienai – Kultūros ir pramogų centras šilutiškius pakvietė į Laisvės gynėjų dienos minėjimą.

   Atvykusiųjų į minėjimą rankose nušvito balti (taiką simbolizuojantys) balandžiai. Juos išlankstė ir dovanojo Šilutės pradinės mokyklos antrų – ketvirtų klasių mokinukai. Netrukus kartu su mišriu choru „Pamario aidas“ visi sugiedojo tautinę giesmę, gedulo juosta perrištą Tautinę vėliavą saugojo jaunieji šauliai.

   „Dėkoju visiems susirinkusiems, suprantantiems, ką mums šiandien reiškia Sausio 13-oji. Šiandien mes atiduodame pagarbą tiems žmonėms, kurie beginkliai, nepasiruošę kovai taikiai siekė tikslo“, – kalbėjo Šilutės r. meras Virgilijus Pozingis, kviesdamas visus savo kasdieniniu darbu prisidėti saugant Lietuvos nepriklausomybę.

   Kas atvedė tautą iki 1991 m. sausio 13-osios įvykių, apie Sąjūdžio veiklą Lietuvoje ir Šilutėje naudodamas muziejaus dokumentinę ir vaizdinę medžiagą parengė istorikas Darius Barasa. Sąjūdžio kelias, sausio 13-osios įvykiai daugelį minėjimo dalyvių privertė prisiminti, ieškoti savęs ar artimų žmonių veidų demonstruojamose nuotraukose, filmuotoje medžiagoje, ir tarsi dar kartą patirti nekasdieniškus jausmus.

   
 
 

Sausio 13-ąją Šilutėje paminėta Laisvės gynėjų diena

 

"http://www.litera.lt/daugiau/626", 2010 m. sausio 14 d.
kontaktiniai lęšiai
VESTUVIU FOTOGRAFAS
Įdomios naujienos
Paskola
prekių pervežimas iš uk
Renginiai Vilniuje
Studijos Užsienyje
Torrent
Visos dienos akcijos
Mobiliųjų telefonų reitingai
reklama
drobes
foto dovanos
Naujos įmonės
Moteriska avalyne
kreditas
dantu implantai kaune
Paskolos bedarbiams
Paskolos be užstato
Snieglentes
polikarbonatas
fotografas