Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Ar galimas dar neišleistos knygos pristatymas kaip paroda?

Pagal   /  2018 gruodžio 4  /  Komentarų nėra

Eduardas Mieželaitis. ABC

www.mazoji-lietuva.lt

Ar galimas dar neišleistos knygos pristatymas kaip paroda? Taip. Jei knygos tekstus galime apžiūrėti kaip atskirus rašytojų grafikos kūrinius. Žinoma rašytojų grafikos darbus galime ir perskaityti!!!

Gruodžio 5 d. 18 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos meno skyriuje (J. Janonio g. 9) bus pristatyta paroda, knygos „Raidžių paveikslai“ puslpių „išklotinė“. Parodoje XX – XXI a. lietuvių rašytojų vizualiosios poezijos kūriniai, kurie šių metų pabaigoje skaitytojus / žiurovus pasieks ir knygos pavidalu.

Pasak Benedikto Januševičiaus „Figūriniai eilėraščiai, formų, įmantrioji, konkrečioji, vizualioji poezija – tai terminai, skirti dailės elementais praturtintai poezijai. Tiesa, jie atsirado skirtingu metu ir nebūtinai reiškia visiškai tą patį, tačiau visi jie apibūdina eilėraščius, kuriuos galima ne tik skaityti, bet ir apžiūrėti.“ Vizualiosios poezijos pavyzdžių aptinkama nuo III a. prieš mūsų erą, bet Lietuvoje pirmieji tokie darbai, lietuvių kalba, pasirodo tik XX a. antroje pusėje. Paroda ir ruošiama knyga tai siekis apibendrintai apžvelgti šio žanro vystymąsi ir formų įvairovę lietuviškame kontekste.

Gytis Norvilas. Lekiančios gervės

Parodoje pristatomi vizualiosios poezijos darbai, kuriuos sukūrė poetai: Rimas Vėžys, Eduardas Mieželaitis, Antanas A. Jonynas, Auris Radzevičius-Radzius, Sigitas Geda, Donaldas Apanavičius, Tomas S. Butkus, Gytis Norvilas, Aušra Kaziliūnaitė, Alis Balbierius, Vladas Braziūnas, Benediktas Januševičius, Dovilė Kuzminskaitė, Mantas Gimžauskas, Žygimantas Kudirka-Mesijas, Vilma Pajuodienė-Fiokla.

Projekto iniciatoriai – NoRoutine Books.

Kuratoriai – Benediktas Januševičius ir Gytis Skudžinskas

Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Advento renginiai Šilutės Hugo Šojaus muziejuje

Plačiau →